Роздуми про сімейне виховання

Вислови великих педагогів про сімейне виховання

Розвиток дитини зазначеною мірою залежить від добробуту, мікроклімату і способу життя сімї, а не тільки від певних методів виховання дітей і формування їхньої поведінки. Сімя для малої дитиникосмос, де мама - сонце, тато - місяць, а численні родичі - планети. Саме тут вона черпає сили і енергію для життя.

Вчиться мудрості і набирається досвіду, космічна гармонія створює міцну ауру, яка захищає від різних негараздів.

Найбільший спосіб зробити дитину нещасливою - це привчити її ні в чому не знати відмови.

Ж.Ж. Руссо

Сімяце джерело, водами якого живиться річка нашої держави. На моральному здоровї  сімї будується педагогічна мудрість школи.

Чудові діти виростають у тих сімях, де батько і мати по - справжньому люблять один одного і водночас люблять і поважають людей.

В.Сухомлинський

Розумно люблять своїх дітей ті батьки, які ніжність не доводять до всепрощення, піклування - до потакань і потурання примхам, а вимогливість поєднуються з повагою до дитини. Той, хто зневажає і кривдить дітей, творить найбільший злочин на землі.

М.Стельмахович

Сімяприродний первинний осередок, де реалізується краса людського життя, куди приходять відпочивати переможні сили людини, де ростуть і живуть діти -  головна радість життя.

А.Макаренко

Мистецтво виховання має ту особливість, що майже всім воно здається справою знайомою і зрозумілою, а деяким навіть справою легкою.

І тим зрозумілішим і легшим здається воно, чим менше людина з ним обізнана,теоретично і практично.

К.Ушинський