|
сторінка вчителя-логопеда Сандрак Тетяни Миколаївни
сандрак тетяна миколаївна
- кваліфікаційна категорія "спеціаліст І категорії", педагогічний стаж - 28 років, логопедичний стаж - 10 років.
- освіта повна вища, київський національний педагогічний університет ім. м.п. драгомонова. здобула кваліфікацію організатора дошкільної освіти,практичного психолога в закладах освіти.
- ІІ вища: кам'янець-подільський національний університет ім. івана огієнка присвоєно кваліфікацію логопед. спеціальний психолог дошкільних та шкільних закладів.
Графік роботи понеділок 8.00-12.00 вівторок 8.00-12.00 середа 8.00-12.00 четвер 8.00-12.00 п'ятниця 8.00-12.00
ФЕСТИВАЛЬ ПРАКТИЧНОЇ ЛОГОПЕДІЇм.Київ
Психолог Власова Л.Г. та вчителі-логопеди Сандрак Т.М., Хмеленко О.О. і Плугар Н.В. провели з педагогічним колективом семінар-практикум на тему: "Психолого-педагогічний супровід дітей з вадами мовлення"
Конспект заняття з грамоти на тему: «Мандрівка в країну голосних звуків та букв»
Програмовий зміст: закріпити поняття про мовленнєві та не мовленнєві звуки. Продовжувати вчити дітей упізнавати голосні звуки за артикуляцією. Регулювати силу голосу. Співвідносити звук із буквою. Закріпити вміння визначати перший звук у словах. Розвивати фонематичне сприйняття, слухову увагу, мовне дихання. Виховувати зацікавленість до заняття, посидючість, уміння слухати, зосередженість, товариські взаємовідносини. Обладнання: осінній букет, ваза, листочки для дуття, букви, довгі та короткі смужки, малюнки листочків з різних дерев, звукові годинники на кожну дитину, картки-схеми, зашифровані букви, огірок, яблуко, капуста, кабачок, кошик з горіхами. Хід заняття: Організаційний момент - Діти погляньте, що я вам принесла. По дорозі до дитячого садочка, я назбирала ось такі листочки. І один з них розповів мені свою історію. Послухайте її. Психогімнастика Я маленький листочок, позолочений осінню. Мене весело гойдає вітерець і ніби кличе з собою. І от я відриваюсь від гілочки, злітаю …, як хороше кружляти над землею. А коли стомлюся спущуся на неї відпочити. - Діти, в яку пору року запрошує нас цей листочок ? (Відповіді дітей) - Я пропоную вам з листочком пограти і яка осінь йому розказати. (Ознаки осені) - Діти, в які фарби розмалювала осінь листочки? (Відповіді дітей). А всі разом вони – різ-но-ко-льо-ро-ві. - Діти, ці листочки незвичайні, кожен з них пропонує вам цікаві ігри-вправи. Завдання від першого листочка: гра «Назви ласкаво осінні явища природи» Сонце восени – осіннє сонечко Вітер восени – осінній вітерець Дощ восени – осінній дощик Лист восени – осінній листочок Хмара восени – осіння хмаринка (Діти сідають на місця) Основна частина Наш девіз: Будем всі ми розмовляти, Звуки чітко вимовляти, Голосно та вміло, Щоб усі нас розуміли. - Діти, з чого складається наша мова…, речення…, слова…?(Відповіді дітей) - Які є звуки ? (Мовленнєві і немовленнєві) - Назвіть немовленнєві звуки, які нас оточують? (Відповіді дітей) - На які дві групи діляться мовленнєві звуки? (Голосні і приголосні) - Діти, сьогодні ми з вами будемо мандрувати доріжками Королівства голосних звуків та букв, які їх позначають, а допоможуть нам в цьому чарівні листочки. - Червоний листочок пропонує нам назвати голосні звуки, пограти в гру «Німе кіно» та «Вітер, вітер, вітерець» (логопед разом з дітьми називають голосні звуки з різною силою голосу) «Німе кіно» (показ логопеда, дітей) «Вітер, вітер, вітерець» Вітер дмухав і стогнав – у-у-у, Дув сердито та бурчав - у-у-у А зараз візьміть листочки і давайте покажемо, який сильний вітер буває восени (глибоко вдихнули повітря через носик та подули на листочок) - Наступне завдання пропонує нам зелений листочок «Придумай слово на заданий звук » та«Довгі і короткі слова»
Фізкультхвилинка З листя золотого ми вінки сплітали, Листок до листочка гарно добирали, Липове – жовтеньке, з клену – червоненьке, З білої берези – листячко кругленьке, Віночок одягнемо, у таночок всі підемо. - Жовтогарячий листочок хоче вас запитати «З якого дерева листочок» та пограти в гру «Звуковий годинник»
З каштану - каштановий З клену – кленовий З липи – липовий З дуба – дубовий З берези – березовий З горобини – горобиновий З тополя – тополиний (Під час гри «Звуковий годинник» діти на своїх годинниках позначають стрілочкою букву на задане слово та розказують вірші.) - Коричневий листочок просить, щоби ми «Склали речення» (діти складають речення та розповідь за допомогою карток-символів) Пальчикова гімнастика «Дощик» Перші крапельки упали, Павуків перелякали, Краплі знов застукотіли, Всі пташки з гілок злетіли, Дощик ллє наче з відра, Вмить розбіглась дітвора, Блискавка у небі сяє, Грім все небо розриває, Знову з-за хмаринки сонце, Заглядає у віконце. - Завдання від наступного листочка «Букви переплутались»
та «Букви мовою рухів та жестів»
(Діти розшифровують букви та показують їх за допомогою рухів та жестів) - Діти, відгадайте загадку: У садках, гаях блукає, Жовті шати одягає, Золотисту стелить постіль, Жде сестрицю білу в гості, Хто це ? (Осінь) (Звучить музика, заходить Осінь) Осінь: Я – Осінь! Славна, мила, золота! Я в лісі побувала, На городах все зібрала, І до вас я завітала! Логопед: Раді тебе вітати жовтокоса Осінь! Осінь: Добрий день, в добрий час! Рада діти бачить вас! Невпорожні до вас прийшла, - Щось цікаве принесла… Осінь: Діти, спробуйте відгадати, що в цьому кошику? Зелений, довгий…(огірок) Зелене, кругле…(яблуко) Зелена, кругла…(капуста) Зелений, великий, довгастий…(кабачок) (Осінь разом з дітьми заводить хоровод) Осінь: Молодці, діти! Відгадайте ще один осінній дарунок. У зеленім кожушку, В костяній сорочечці, Я росту собі в садку, Всім зірвати хочеться. Осінь: Правильно, це горіх. У дарунок я вам принесла цілий кошик горіхів. У цьому році їх вродило дуже багато! У народі кажуть: « Як буйно зародяться горіхи – то буде холодна зима » Логопед: Дякуємо, тобі Осінь!
|