Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №37 "Ластівка" комбінованого типу м. Кропивницький

 





сторінка вчителя-логопеда Плугар Наталії Володимирівни

 

 

Плугар Наталія Володимирівна

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст вищої категорії"

загальний стаж педагогічної діяльності  28 років,

стаж роботи за спеціальністю 22 роки.

Освіта: Кіровоградський соціально-педагогічний інститут "Педагогічна Академія" 2000 р, вчитель початкових класів

та практичний психолог.

Камянець-Подільський Університет ім. Івана Огієнка 2012 р, логопед. Спеціальний психолог дошкільних та шкільних закладів.

 

ГРАФІК РОБОТИ:

ПОНЕДІЛОК         8.00 - 12.00

ВІВТОРОК             8.00 - 12.00

СЕРЕДА                  8.00 - 12.00

ЧЕТВЕР                 8.00 - 12.00

П`ЯТНИЦЯ           8.00 - 12.00

 

 

Проведенно логопедично-крекційне заняття з дітьми старшої групи на тему: "Дикі тварини та їх дитинчата взимку".

 

 

 

 

 

 

На базі ІРЦ міста Кропивницького І. В.Мартиненко – Виконавчий директор ВГО «Українська асоціація корекційних педагогів», доктор психол. наук, доцент кафедри логопедії Факультету корекційної педагогіки та психологї НПУ імені М.П.Драгоманова, дитячий психотерапевт і логопед повела змістовний семінар на тему:«Сенсорна інтеграція дітей з мовленнєвими порушеннями», який змінив бачення проблем та їх вирішення.

 

Семінар "Психолого-педагогічний супровід дитини з труднощами в навчанні в інклюзивному освітньому просторі" від досвідчених гостей з Києва Мартиненко І. В., Коломієць Ю. В., Базима Н. В.

 

 

 

У м. Львові відбулась ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Інноваційні підходи в освіті дітей із особливими освітніми потребами", на якій виступали представники адміністрації та корекційні педагоги шкільної та дошкільної освіти України. Проведені тренінги та семінари для ефективної корекційної роботи.

 

 

 

Практичний психолог Власова Л.Г. та вчителі-логопеди Сандрак Т.М., Хмеленко О.О. і Плугар Н.В.провели з педагогічним колективом семінар-практикумна тему: «Психолого-педагогічний супровід дітей з вадами мовлення»метою якого було підвищити рівень теоретичних знань педагогів закладу, щодо формування звукової культури мовлення, РЗМ, ЛГБМ та шляхів взаємодії вчителя-логопеда, психолога, фізрука, вихователів, музичного керівника в роботі з дитиною-логопатом.

 

 

 

Семінар-практикум тему:

"Робота з дітьми із загальним недорозвиненням мовлення"

 
 

 

 

Заняття з розвитку мовлення

для середньої групи

на тему: «Моя країна – Україна!»

 

 

Мета:

навчальна:  вчити утворювати прикметники від іменників, утворювати нові   іменники за допомогою суфіксів,  підбирати слова з протилежним значенням, закріпити знання дітей про Україну, навколишній світ.

розвивальна:  розвивати зв’язне діалогічне мовлення, мовленнєве дихання, координацію рухів, орієнтування у просторі.

виховна:    виховувати любов та повагу до своєї родини, патріотичні почуття до України.

корекційна:         збагачувати активний словник з лексичної теми: «Родина», вчити відповідати дітей повними реченнями, розвивати мімічну мускулатуру, загальну та дрібну моторику, темпоритмічну сторону мовлення.

 

Хід заняття

Дитина:  Добрий день, Вам, люди добрі

               Щиро просим до господи,

                 Раді Вас у нас вітати

                 Щастя та добра бажати.

Логопед:  У нас сьогодні ніби свято

                 Гостей зібралося багато.

     Що ми говоримо гостям,

     Коли до нас завітали гості?

Діти:  Добрий ранок, добрий день, здорові будьте, привіт! Проходьте будь ласка.

Логопед: Бачу дітки нас у вас гарний, тож можемо розпочинати бесіду. Діти, у кожної людини на землі є рідні люди, а ще своя рідна оселя, рідне місто чи село. Поясніть, яких людей ми вважаємо рідними?

{C}-         Свою сім’ю, батьків, родичів.

Дитина:   Мама, тато, дід, бабуся – всіх назву не помилюся.

                Старший братик і сестричка,

                В нас сімейка невеличка,

                Не  спиняйте, бо зіб’юся;

                Мама, тато, дід, бабуся,

                Старший брат, сестра і я

               Отака у нас сім’я.

Логопед:  Діти, Ви з батьками живете разом, як ці пальчики. Давайте згадаймо гімнастику для   пальчиків:  Оцей пальчик мій дідусь,

                   Оцей пальчик – баба,

                   Оцей пальчик мій татусь,

                   Оцей пальчик – мама,

                   Оцей пальчик – Я,

                   Ось і вся моя сім’я.

Логопед: А як називаються усі пальчики разом?

Діти: Кулак

Логопед: Кулак у мене, а у вас – кулачок.

Вправа на словотворення :  «Скажи лагідно»

Брат – братик,

Мама – мамуся,

Баба - бабусенька,

Дід – дідусь.

Логопед: Своїх рідних ми називали лагідно, а тепер скажемо хто як виглядає.

Вправа: «Хто як виглядає?».

Мама з чорними бровами – чорноброва.

Тато з довгими вусами – довговусий тато.

Дідусь з білою бородою – білобородий дідусь.

Донька з русою косою – русокоса донька.

Син з рудим волоссям – рудоволосий син.

Логопед: А тепер скажемо чистомовку про всіх членів родини. Слова промовляємо чітко, голосно не поспішаючи.

                 Ти-ти-ти – рідна мати,

                 Ко-ко-ко – вимогливий батько,

                 Ик-ик-ик -  молодший братик,

                 Ся-ся-ся – кохана бабуся,

                 Усь-усь-усь – сивий дідусь,

Ра-ра-ра – старша сестра.

Логопед: молодці. А тепер слухайте мене уважно і скажіть речення правильно:

Вправа: «Склади речення про свій народ»

{C}1.     Українці спілкуються українською, розмовляють англійською.

      (Українці спілкуються рідною, українською мовою)

{C}2.     Українці вирощують пшеницю, збирають ананаси.

(Українці не збирають ананаси, але вирощують пшеницю)

{C}3.     Наш народ ледачий чи працьовитий

(У моїй країні живе не ледачий народ, а працьовиті люди)

{C}4.     Наші козаки їздили на конях чи запрягали слонів

(Козаки їздили на конях, а не запрягали слонів)

Логопед: добре малята. Давайте тепер складемо для своєї родині букет, який складається з квіточок ніжних слів. Ось ваза, а ви прикладаєте квіточку і при цьому кажете лагідне слово.

Вправа: «Доберіть ознаку»

{C}-         Хороші

{C}-         Веселі

{C}-         Ніжні

{C}-         Привітні

{C}-         Лагідні

{C}-         Молоді

{C}-         Улюблені

{C}-         Рідненькі

{C}-         Милі

Логопед: Давайте візьмемо квітку в руки і зробимо вправу на дихання: Вдихаємо носиком, видихаємо ротиком і при цьому кажемо фразу «Ах як гарно пахне». А згадаймо зараз діти прислів’я про маму

{C}1.     На сонці тепло, а біля мами добре.

{C}2.     У дитини болить пальчик, а у матері – серце.

{C}3.     Все купиш, але тата і маму – ні.

{C}4.     Шануй батька й неньку – буде тобі скрізь гладенько.

{C}5.     На сонці добре сидіти, а біля мами добре жити.

Логопед: молодці, але і ваші рідні також говорять вам лагідні слова

(сонечко, донечка, рибонька, мій синочок, рідненький)

А найголовніше, що всі діти в українських родинах улюбленці. А тепер повторіть це слово – улюбленці.

Діти: ми улюбленці родини

            Мова слів багато має,

            Слів усіх ніхто не знає,

            А щоб мову краще знати,

            Будем із словами грати,

            Тож пограєм залюбки

            В гру що зветься – «навпаки»

Вправа: «Скажи навпаки»

Тато старший, а хлопчик (який?)…молодший.

Бабуся старенька, а матуся (яка?)…молоденька.

Тато високий, а хлопчик (який?)… низенький.

Дідусь добрий, а бармалей (який?)…злий.

Хрещений великий, а хрещеник (який?)…малий.

Логопед: Мені подобається, як ви працюєте. Але ви вже втомилися, тому зараз проведемо логоритмічну вправу, яка називається «Родина»

Дід копав в саду криницю,

Баба годувала птицю,

Мати хату підмітала,

Тітка квіти поливала,

Дядько став корча рубати,

Дров заніс до хати тато,

Брат косив, сестра в’язала,

А Марічка танцювала (діти імітують всі рухи)

Логопед: Яка дружня в нас сім’я. А з маленьких сімей складеться одна велика родина – Наша Україна. Всі українці, які мешкають на нашій Батьківщині, говорять однією українською мовою, шанують свої традиції – це великий та славний український рід.

Знаєш ти, що таке Батьківщина?

Батьківщина – це ліс осінній,

Це домівка твоя і школа,

І гаряче, сонячне коло,

Батьківщина – це труд і свято,

Батьківщина – це мама і тато,

Це твої найщиріші друзі,

І бджола у весняному лузі,

Батьківщина – це рідна мова,

Лан пшеничний і небо синє –

Це твоя і моя Україна (всі разом)

Дитина: перше наше слово з нами повсякчас,

Мати-Україна ти одна у нас,

Лани і діброви, і садів окрас, -

Рідна Батьківщина ти одна у нас.

                                 М. Сингаївський

Логопед: прослухайте легенду:

Жила колись жінка і було в неї три сини. Росли вони чесними, сміливими. Дуже любили свою матусю, і були готові віддати за неї своє життя. Виросли сини і розійшлися по світах прославляючи свою матір. Найстаршому мати подарувала, на згадку про себе, золоту корону з трьома промінцями. Корона зігрівала людей, вела вперед. За цю променеву корону люди дали першому синові ім’я – Тризуб. Середньому синові в дорогу блакитно-жовтий одяг. Сміливий та сильний був середній син і прославив свою матір добрими, звитяжними вчинками. За це люди назвали його - Прапором. А найменший син отримав від матері в дарунок Соловейків голос, і де він не був усюди лунала його дзвінка урочиста пісня. За цей голос і величний спів люди дали йому ім’я – Гімн. Так і донині по всьому світі Золотий Тризуб, синьо-жовтий Прапор і урочистий Гімн прославляють рідну Україну.

Логопед: Про які державні символи ви дізналися з легенди?

Діти: Це прапор, малий Герб – Тризуб, та національна пісня – Гімн.

На дошці виставляються малюнки Прапора, Тризуба, слова Гімну.

Логопед:  Якого кольору прапор?

Діти: Синього і жовтого.

Дитина: Прапор – це державний символ

            Він є в кожної держави;

            Це для всіх ознака сили

            Це для всіх ознака слави

             Синьо жовтий прапор маєм;

              Синє – небо, жовте – жито;

             Прапор свій оберігаєш,

             Він святиня – знають діти.

Логопед: Що означають кольори прапора?

Діти: Синій колір – означає небо і волошки,

         Жовтий колір – означає сонце, жито.

Логопед: Правильно! Зверніть увагу на ваших столах прямокутники, розфарбуйте їх, але пам’ятайте, що синій колір зверху.

         А тепер скажіть, що зайве буду називати,

         Яке слово зблукало,

         І не в той рядочок стало.

Вправа: «Що зайве?»

Батько, мати, дівчинка, ведмедик

Віночок, рушнику, калина, чашка

Прапор, Тризуб, Гімн, трикутник

Вишиванка, спідничка, віночок, картопля.

 

Логоритмічна вправа: «Україночка Оленка»

 

Танцюють тільки дівчатка

До барвистого віночка                Обводять коло над головою,

Вишиваночка – сорочка         Проводять долоньками від плечей до пояса.

Фартушок і чобітки                 Беруться руками в боки,

                                                     Почергово притупуючи ніжками.

Різноколірні стрічки             Кінчиками пальців на потилиці,

Це Оленка – українка            Розводять руками в сторони і підстрибують.

Як вона співає дзвінко           Оплески в долоні.

Як сміються оченята             Діти підморгують і посміхаються.

Як танцюють ноженята                  Танцювальні рухи, ніжка на носочок на п’ятку.

 

Логопед: Які гарні в нас дівчата.

Вправа: «Яке наше вбрання»

{C}-         А скажіть мені будь-ласка українська сорочка яка?

(Вишивана, біла, тоненька, льняна, гарна).

{C}-         Український віночок який?

(Квітчастий, барвистий, гарний, дівочий, красивий).

{C}-         Українська спідничка яка?

(Невеличка, яскрава, зручна, пряма).

                            Гей, Україно, ненько прекрасна,

                            Будь же до всіх справедлива.

                            Хай тобі світить сонечко ясне,

                            Хай будуть діти щасливі.

                            Добро хай панує у вашому домі

                            І мир нехай буде завжди.

                            Здоров’я міцного і щедрої долі

                            Бажаємо на довгі роки.

                             Є багато квіток запашних,

                             Кожна квітка красу свою має,

                             Та гарніші завжди поміж них

                             Ті, що квітнуть у рідному краї.

 

 

Логопед:

Є багато країн на землі,

В них - озера, річки і долини,

Є країни великі й малі,

Та найкраща завжди Батьківщина.

                            (Разом)

Логопед: Ось добігає кінця наше свято, але не закінчується любов та шана до нашої України.

Діти, любіть свою Батьківщину, свою рідну неньку. Шануйте її державні символи, бо вони є ознакою Державності, нашої незалежності.