У дитини висока температура

Підвищення температури

Підвищення температури у дітей дошкільного віку спостерігається значно частіше, ніж у дорослих. Це пов’язано з недосконалістю центру терморегуляції у дітей дошкільного віку. З підвищенням температури тіла дитина стає млявою, вона відчуває загальну слабкість, головний біль. Часто підвищення температури супроводжується блюванням. Дитина стає дратівливою і плаксивою, іноді у неї виникають марення та судоми.

Допомога при підвищенні температури

Найважливішим при підвищенні температури є лікування гіпертермічного синдрому. З метою попередження небезпечних наслідків перегрівання дитячого організму дорослим слід виконати такі дії:

·                                  роздягнути дитину;

·                                  забезпечити доступ свіжого повітря у приміщення;

·                                  якомога частіше напувати хвору дитину, запобігаючи зневодненню  організму. До звичайної добової норми питної води необхідно додавати різні соки, морси, мінеральну воду з розрахунку по одній десертній ложці на 1  кг. маси тіла дитини.

При гіпертермії слід використовувати фізичні способи охолодження:

·                                  обтирати шкіру 3% розчином оцту або спирту, а область печінки й передньої поверхні стегон слід обтерти холодною водою для збільшення тепловіддачі;

·                                  прикладати до голови та магістральних судин міхур з льодом через пелюшку;

·                                  ставити клізми з прохолодною водою (температура води – 10 – 20 градусів Цельсія, об’єм – 20 – 30мл.   залежно від віку дитини);

·                                  за  можливості обдувати ноги дитини вентилятором.

Примітка: Медикаментозні жарознижувальні засоби ліпше застосовувати у свічках, а саме: свічки «Цефекон» - один – два рази на день.

Два типи зниження температури

Період зниження температури може відбуватися за двома типами: швидко (критично) зі зниженням до 36  градусів, з різким зниженням судинного тонусу і артеріального тиску, загальною слабкістю аж до калапсу, і повільно (лірично).

У першому випадку дитину слід зігріти, прикласти грілку до ніг та рук, переодягнути у суху білизну, попередньо насухо витерши з тіла піт, поміняти постільну білизну.

У другому випадку потрібно частіше поїти і годувати. Їжу слід давати невеликими порціями.

Знаючи усі ці правила надання долікарської допомоги, ви не згаєте марно час, а кваліфіковано допоможете дитині до приходу лікаря.

Нехай ваші діти будуть здорові та щасливі!