Захворювання ендокринної системи

Ендокринна система представлена в організмі сукупністю так званих залоз  внутрішньої секреції (ендокринних залоз). Вони наділені властивістю виробляти та виділяти гормони – біологічно активні речовини, необхідні для регулювання обміну речовин.

До залоз внутрішньої секреції відносяться: гіпофіз, щитовидна залоза, пара щитовидні залози, вилочкова залоза, надниркові  залози, підшлункова залоза.

Порушення ендокринних залоз приводить к череді тяжких захворювань.

При порушенні функції підшлункової залози розвивається інсулінова недостатність, яка приводить до розвинення  цукрового діабету. Це найчастіше ендокринне захворювання, трапляється в дитячому віці. В світі налічується біля 70 млн. хворих цукровим діабетом, із них 5 – 10% складають діти.

Лікування цукрового діабету складається із введення інсуліну та дотримання дієт.

Захворювання щитовидної залози складають 14% від всіх ендокринних захворювань у дітей. Одне із найбільш поширених захворювань – дифузний токсичний зоб. При цьому захворюванні щитовидна залоза збільшена та має місце інтоксикація (легка, середня і тяжка).

РЕКОМЕНДОВАНІ ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ:

Морепродукти, яйця, овес, гречана крупа, бобові, редиска, морква, йодована сіль, часник, щавель, зелена цибуля, риба, буряк, горобина, сир, яблука, зернові салати, вінегрет, рибні консерви з рослинною олією, капуста, кисломолочні продукти.

ОБМЕЖЕННЯ:

Сметана, вершки, тістечка з кремом, кава, какао, шоколад, маринади, м’ясні та кісткові бульйони, засолка, копчені продукти харчування.

РЕКОМЕНДОВАНІ СТРАВИ:

·       Салат з білокачанної капусти

·       Салат рибний

·       Салат з сирих овочів

·       Котлети капустяні  з яблуками

·       Запіканка з капусти

·       Запіканка з моркви і квасолі

·       Каша пшоняна з гарбузом

·       Плов фруктовий