Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №37 "Ластівка" комбінованого типу м. Кропивницький
 
Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №37 "Ластівка" комбінованого типу . м. Кропивницький





Атестаційний звіт Мороз Олени Валеріївни

посилання на презентацію

https://youtu.be/9aLqPEvRK4w

Дошкільний навчальний заклад 37 « Ластівка»  ( ясла – садок) комбінованого типу

 

                                                           Інтегроване заняття з екології, природи та аплікації

« Подорож з Краплинкою»

 

Виконала: вихователь

Мороз О. В.

 

 

м. Кропивницький - 2024

 

                                                                   Інтегроване заняття з екології, природи та аплікації

« Подорож з Краплинкою»

Програмовий зміст:  збагачувати знання дітей про об’єкти   неживої природи – воду; формувати уявлення про роль води для рослин , тварин та людей; продовжувати вчити підтримувати чистоту та порядок довкілля, сортувати побутове сміття; спонукати дітей проводити досліди з водою; виховувати екологічну свідомість та бережливе ставлення до води.

Хід заняття.

Діти заходять до групи стають півколом.

Сонечко встало

Іде новий день

Любі наші гості

Усім « Добрий день»

Діти, сьогодні до дитячого садочку надійшов незвичайний електронний лист.  А що в цьому листі ми з вами зараз переглянемо ( перегляд відео « Подорож Краплинки»).

Малята , погляньте Краплинка прийшла до нас сумна. Чому краплинка засмучена? Так, тому що вона розгубила своїх подружок.

Краплинка : Дітки допоможіть мені будь ласка їх віднайти.

 Але щоб їх віднайти нам потрібно потрапити на чарівну галявину.

Ну, що готові до подорожі? Давайте заплющемо очі і промовимо чарівні слова : Один, два, три. Чарівна галявина з’явись.

На галявині нам потрібно буде виконати декілька завдань.

Перше завдання: Дидактична гра «Кому потрібна вода?»

(На столі лежать картинки діти беруть по 1 картинці, і за змістом картини дають відповідь. Потім розміщають свою картинку на великій картинці.)

Молодці перше завдання  ми виконали, і ось подивіться з’явилися подружки краплинки (діти кладуть у відерце краплинки)

Друге завдання: Дидактична гра «Як люди використовують воду»

(З лего цеглинками)

Із цим завданням ми теж справились (діти у відерце ще краплинки)

Третє завдання: «Озеро»

Ми йшли, йшли і до озерця ось прийшли. Діти подивіться, хто так міг засмітити озеро? А чи можна так робити? Давайте ми озеру допоможемо, розчистимо його. (Біля озерця стоять відерця з сачками. Дітям потрібно посортувати сміття: пластик кладемо в контейнер для пластику, а папір в контейнер для папіру)

Які ви молодці, допомогли озеру. Вона стало чисте і прозоре.

Давайте подивимось хто в озері мешкає: жабки, черепахи.

А де поділися рибки? Так риби не живуть в брудній воді.

Вони живуть в чистій (Діти з допомогою вихователя випускають в озеро живих рибок)

Четверте завдання: «Дослід квіти»

 

Краплинка: Діти за те що ви знайшли моїх друзів я вас запрошую до «Лабораторії Краплини». Щоб потрапити в лабораторію нам потрібно одягнути спеціальний одяг. (Діти сідають за столики біля кожної дитини пластиковий стаканчик)

Перший дослід: Візьмемо стаканчик з водою та стаканчик з соком.

Спочатку спробуємо воду, а потім сік. На відміну від соку вода не має ні смаку, ні запаху.

Другий дослід: Візьмемо дві ложки зануримо одну в сік а іншу в воду. В стакані з соком ложки не видно, а у стакані з водою ми її добре бачимо. Отже, таким чином вода є прозорою, а сік – ні.

Третій дослід: «Утворення Веселки»

Нам потрібно два стакани з водою, серветка з двох сторін намальовані різнокольорові смужки. Зануривши кольорові сторони у два стакани ми побачимо, що кольорові смужки стикаються одна з одною за допомогою води.

Малятка давайте трішки відпочинимо і виконаємо фізкульт хвилинку під назвою «Дощик».

Краплинок, дітки хочуть подарувати тобі кожен свою краплинку води. Виконання аплікації «Бережемо воду»

Краплинка: Дякую вам малята, за те що ви допомогли мені відшукати мої подружок і в знак подяки, отримайте від мене маленький подарунок.

Ну що малята наша подорож закінчилася, нам час повертатися до дитячого садочка. Давайте скажемо Один, Два, Три – до садочка повернись.

Дітки краплинка нам ще залишила цікаве відео, давайте його переглянемо.

Підсумок:

- Кому ми сьогодні допомагали?

- Яке завдання ми виконували?

- Що вам сподобалось найбільше?

- Від кого залежить чистота води в водоймах?

- Сьогодні ви всі молодці!

- І я впевнена, що майбутнє водойм нашої планети в надійних руках.