Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №37 "Ластівка" комбінованого типу м. Кропивницький
 
Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №37 "Ластівка" комбінованого типу . м. Кропивницький





Атестаційний звіт Нагорняк Світлани Іванівни

посилання на презентацію

https://youtu.be/JL7mZZ-BFUg

 

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 37 « Ластівка »

комбінованого типу

 

Інтегроване заняття з розвитку мови, математики,природи

на тему:

«Казкова подорож в Осінній ліс.»

 

                                                                Підготувала

                                                                                                 вихователь: Нагорняк С.І.

                                                                                               

 

м. Кропивницький 2024р

 

 

Мета : Продовжувати вчити дітей визначати кількість предметів  і співвідносити з конкретною цифрою, розрізняти кількісну і порядкову лічбу.  Закріплення знання у  дітей про характерні ознаки Осені, повторити назви місяців та періоди  Осені. Повторити назви дерев та закріпити вміння відрізняти дерева по різним за формою листям .  Удосконалювати уміння дітей рахувати  в межах п’яти ,в порядковому та зворотньому  напрямку. Учити уважно слухати та відповідати на запитання вихователя повним реченням. Розвивати інтерес у дітей під час аплікації до художньої творчості. Продовжувати вчити правильно користуватися пензликом, клеєм, під час роботи . 

Продовжувати закріплювати техніку аплікації-накладання та приклеювання. Виховувати дбайливе , шанобливе, ставлення до рідної природи, та вміння бачити її красу. Розвивати охайність, самостійність,  дрібну моторику рук. Виховувати зацікавленість у дітей до заняття, та задоволення від своєї роботи . Продовжувати прищеплювати дружні стосунки в дитячому колективі і повагу один до одного. 

Хід  заняття.

Організаційний момент.

Вихователь : Доброго ранку .Любі малята .Давайте подивимось скільки до нас сьогодні прийшло гостей .      В народі кажуть що :Добрий гість, дому радість сподіваюсь що ви раді нашим гостям давайте привітаємо їх своїми посмішками .Бо коли ми усі веселі буде успіх в цій оселі! 

 Бачу ви веселі та здорові ,а чи до заняття всі готові ? 

Діти : так (всі разом ) 

Вихователь : діти Сьогодні вранці на своєму столі ,я знайшла Ось цього листа .Він дуже дивний ,бо без адреси. Я вирішила не відкривати не читати його ,а з вами разом дізнаємось від кого він.  

Так адреса не вказана але є загадка спробуємо її відгадати і дізнаємось від кого цей лист. 

Лист від Осені :Дорогі діти!  

Сьогодні я хочу запросити вас до себе в гості. 

Відгадайте загадку : 

Несу я урожай  

Поля знов засіваю. 

 Птахів на південь відправляю, 

 Дерева роздягаю 

 Та не торкаюсь я Ялиць і Сосен 

 здогадались хто я діти

 Я Чарівна( Осінь)  

Вихователь: Так діти правильно, це Осінь . 

Діти а що ще ви знаєте про Осінь ?  

Я вам приготувала давайте подивимось цікаве відео про цю чарівну пору року . 

Давайте подивимось І пригадаємо що ми вивчали про цю пору року. 

ерегляд відео про «Осінь».

 Ну ось ми вже підготувалися з вами до зустрічі

-Давайте пригадаємо, як змінюється погода восени?  

-Що відбувається з листочками на деревах ? 

кого кольору стала травичка ? 

А скільки осінь має місяців

Давайте їх назвемо дітки .(Вересень, Жовтень, Листопад).  

А давайте пригадаємо, яка ще буває осінь? (рання, золота, пізня) 

Вихователь: Осінь чудова та щедра пора року . 

Під музику виходить Осінь.

Осінькі ви молодці дітки . 

  • Ой які ж ви всі гарненькі  

    І вродливі й чепурненькі 

    Покажіть рожеві щічки  

    Ваші милі любі личка  

    Діти Ви мене впізнали? 

    До вас Осінь завітала! 

Вихователь: Дітки, а давайте ми наші Осені розкажемо багато мудрих прислів'їв ,які ми з вами знаємо:             

есна дарує квіти а осінь плоди.  

сінь рік годує.  

 -Осінь іде ,дощ за собою веде. 

- Осінь збирає , а весна з'їдає. 

- Весна дерева одягає, а осінь роздягає. 

Осінь:

- Діти , я вже давненько за вами спостерігаю. Бачу ви дуже розумні, кмітливі і допитливі ,напевно полюбляєте мандрувати та пізнавати нове .Я хочу вам запропонувати подорож у осінній ліс . Там вас дуже чекають звірятка і Лісовичок,  він і проведе  вам цю подорож. А ви передайте йому подарунок від мене. Лісовичку та звірятам .Фарби та кошик. 

Вихователь : Ну що дітки, ви готові до подорожі ?Давайте з вами повторимо правила поведінки у лісі, та пограємо з вами у гру . 

  •  «Можна не можна»

Якщо можна то ми плескаємо у долоньки ,а якщо не можна то тупотимо ніжками  . 

  • В лісі не можна смітити. 
  •  В лісі не можна ламати гілочки з дерев . 
  • Зривати квіти 
  •  Чи можна руйнувати гнізда птахів? (так дітки не можна руйнувати гнізда ) 
  • Чи можна гучно слухати музику?(не можна ). 
  • Чи можна розкидати сміття і голосно кричати? 
  •  Не можна розпалювати багаття 
  • Не можна руйнувати мурашники 
  •  Не можна ображати своєю поведінкою мешканців лісу. 
  • Вихователь: Дітки  давайте закріпимо знання та пограємо в гру.  
  • Дидактична гра» Правила поведінки в природі»

 

Осінь : дітки але дорогу в казковий ліс ви мабуть не знаєте? Тож я хочу вам допомогти , добратись туди без перешкод.   У мене є чарівний килимок,  тож  давайте сідайте всі зручненько та закривайте оченята і ми перенесемося в казковий ліс.  

 

  • Проводиться психогімнастика
  •  Під спокійну музику . 
  • Уявіть що ви перенеслись до Лісової галявини. Спокійно і тихо в осінньому лісі де не пролітає птах,  тихенько дзюрчить струмочок ,а під ногами шелестить різнобарвний килим з опалого листя . Відкривайте свої оченятка, та давайте милуватись красою осіннього лісу. 

 

Діти: До  побачення Осінь.! 

 

Діти потрапляють до осіннього лісу ,на галявину з деревами до них виходить лісовичок. 

   

Лісовик : Ой діти я вас так довго чекав . Я лісовик . Осінь передала ,щоб  чекав на вас тут і провів вам мандрівку  по казковому лісу. 

Вихователь: Так в нас цей Чарівний ліс перенесла Осінь, на своєму чарівному килимочку .Ти напевно Лісовик? 

Лісовик:

  • Я до лісу дуже звик  
  • Називаюсь  Лісовик  
  •  Всі куточки знаю там 
  •  І секрет розкрию вам 
  •  Про кущі ,дерева, трави, 
  •  Лісові усі забави , 
  • У пригоді можу стати, 
  •  Вам про все розповідати. 

·        

Вихователь: Дуже добре  ,що ми тебе відразу зустріли. 

Лісовик: Ой як добре що ви завітали .У мене вже давно не було гостей ,тож ходімо, я вам все тут покажу .Можливо комусь потрібно буде допомога а вам буде гарна пригода . Але перш ніж зайти до лісу, давайте разом скажемо чарівні слова . Щоб ліс не боявся впустити вас до себе. 

 

- Лісе  ,лісе, перелісся .Перед нами розступися, і у полі і у лузі. Ми природі вірні друзі. 

 

 Вихователь:(до дітей)  Погляньте діти яка краса, як гарно.  Вдихніть повітря що ви відчуваєте ? А повітря яке чисте -чисте.  

Лісовик: (до дітей ) А чому в лісі так легко дихається ? Як ви гадаєте дітки . 

Раптом перед дітьми з'являється Сорока 

 Сорока:  

 -Чорно-білу сукню маю. 

 -Всі новинки в лісі знаю . 

 Ось бачу ,що до нас якісь гості завітали .Можливо допоможете моєму лихові . 

Лісовик А що сталося? 

Сорока : Щось дивне і незрозуміле.  У нашому лісі росте дуже багато різних дерев, а сьогодні вранці пройшов чарівний дощ і деякі дерева просто зникли.    Зникло й дерево на якому була моя домівка . Що ж мені тепер робити ?(Плаче ). 

Вихователь :Не сумуй ми щось вигадаємо . Покажи  краще нам галявину ,де зникли дерева.  

Сорока : Ходімо за мною ,зараз вам необхідно обережно пройти місточок . Ой лихо яке він зламався. 

 Вихователь : Діти погляньте, хтось відірвав дощечки з містка.  Але, ми все відремонтуємо. 

 

 Дидактична гра «Склади дощечки «

 По порядку діти викладають дощечки з цифрами.  

  Лісовик : От молодці, справились з завданням . Ходімо далі. Підходять до галявини де розкидані листочки. 

 Вихователь : Погляньте, скільки різних листочків . Давайте їх зберемо, та потім розглянемо їх і дізнаємось з яких вони дерев. 

 Дидактична гра « З якого дерева листочок?»  

 Вихователь : Хлопчики нехай збирають жовті та зелені листочки, а дівчатка червоні   та оранжеві листочки.  Всі листочки зібрані. 

 Вихователь:  Дітки ,давайте їх розглянемо і щоб зрозуміти які ж дерева потрібно повернути на галявин.(Дуб ,клен ,горобина, берізка). 

 Дидактична гра «Який листочок» .За столом 

 Вихователь : А тепер давайте з вами побудемо трішки чарівниками і подаруємо нові дерева в наш ліс. Сідаємо за столи та трошки попрацюємо. 

Пальчикова вправа

  Аплікація« Дерева «

 Лісовик :Молодці ,які гарні вийшли у нас дерева. 

 Сорока та всі мешканці лісу будуть вам вдячні. 

Та ви трішки засиділись тому запрошую вас на веселу фізхвилинку. 

  Фізкультхвилинка : У роботі всі втомились, адже добре потрудились .Тож давайте для розрядки зробимо кілька вправ   Зарядки:

  • Раз підняли руки вгору  
  • Два нагнулися додолу 
  • Три повернулися вправо ,вліво, 
  • На чотири всі присіли. 
  •  Похитали головою. 
  •  До  роботи всі готові  

Сорока: (залітає ) А в мене дітки є до вас завдання.  Мешканцям лісу потрібна ваша допомога.  Вітер переплутав всі їхні будиночки. 

 Давайте допоможемо їх знайти

Вихователь: Ну гаразд сідайте за столи і допоможемо лісовим звірятам . 

Дидактична гра «Мешканці лісу,  знайди  будиночок «

 Лісовик :Я хочу пригостити цих звіряток ласощами але що це Вітер-пустунець розкидав всі кошики і перемішав гостинці ви допоможете їх зібрати давайте разом їх всі зберемо:  

Дидактична гра «Зберемо ласощі для звірят »  

 Вихователь кладе корзини з зображенням різних тварин . На галявині розкидані (горіхи  ,гриби шишки). Дітки давайте зберемо для всіх тварин гостинці .  

Вихователь: Ну добре малята , ми з вами гарно попрацювали і помандрували ,та вже нам час і в садок. Але як же нам туди повернутись? 

 Лісовик :Це не біда. Я вже вам допоможу повернутись до садочку.  Сідайте на килимочок,  та закрийте оченята. 

 

  • Килимочку , ти лети 
  •  Діток в групу поверни. 

 Лісовичок : До побачення малята... 

 Вихователь : Ну що дітки вам сподобалась подорож

 Що вам найбільше запам'яталось?  Що сподобалось ?  Молодці ,ви чудово справились із завданнями ,гарно поводили себе в лісі і за це Осінь з  Лісовиком  приготували подарунки від  Осені. Це чарівна картина і завданнями якщо ви викладете всі частини картинки за допомогою цифр то отримаємо згадку про цікаву подорож до лісу. А від Лісовика і Сороки кошик з фруктами. Діти виконують завдання і прощаються з гостям.